Zadbaj o swoją sprawność intelektualną - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Zadbaj o swoją sprawność intelektualną

Żyjemy w czasach, w których każdego dnia przyswajamy i przetwarzamy ogromną ilość informacji. Jednocześnie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej w biurze, pomieszczeniu pozbawionym dostępu do naturalnego światła, często klimatyzowanym. To nie sprzyja naszej aktywności intelektualnej. Trybu pracy nie zmienisz, ale możesz zadbać o swoje zdrowie.

Kilka wskazówek jak codziennie stymulować mózg i dbać o jego dobrą kondycję!

Woda
Odpowiednie nawodnienie naszego organizmu to gwarancja zdrowia. 1,5-2 l dziennie to absolutne minimum, by prawidłowo funkcjonowało nasze ciało, a także byśmy byli w stanie utrzymać koncentrację i sprawność intelektualną na odpowiednim poziomie. Warto wyrobić w sobie nawyk popijania wody co 30-40 minut. Nasz dystrybutor w Twoim biurze pomoże wprowadzić dobre zmiany.

Dieta
Żyjemy intensywnie, coraz częściej w pośpiechu, zapominamy o regularnym jedzeniu. Zbilansowana, różnorodna dieta to właściwy styl odżywiania. Podstawą naszej energii na cały dzień aktywności jest śniadanie. O sukcesie decyduje systematyczność. Pomocne we wprowadzaniu tego nawyku jest planowanie posiłków, miejsc, gdzie będziemy je spożyć. To także zadbanie, by zawsze mieć przy sobie zdrową przekąskę. Może to być owoc, jogurt naturalny czy orzechy. Jeśli mamy skłonność do słonych i słodkich przekąsek, warto spróbować zastąpić je warzywami bądź suszonymi owocami.

Redukcja stresu
Intensywność naszej codziennej aktywności, zarówno zawodowej jak i prywatnej, powoduje, że funkcjonujemy w stresie. Coraz więcej osób zmaga się ze skutkami stresu przewlekłego, który jest jednostką chorobową i może być przyczyną wielu chorób. Trudno całkowicie wyeliminować czynniki stresujące z życia, ale warto nauczyć się metod redukowania stresu. Każdy sposób, który pozwoli się wyciszyć, oczyścić głowę z myśli, oderwać się od koncentracji tylko na pracy, jest dobry. Dla jednych jest to spacer z ulubioną muzyką, dla innych zajęcia na siłowni, jeszcze inni ćwiczą jogę i techniki relaksacyjne.

Odpoczynek
Niezwykle ważne jest dążenie do życiowej równowagi, a u jej podstaw znajduje się odpoczynek i regeneracja. To ważna, by w ciągu dnia pracy robić sobie krótkie przerwy, poprzeciągać się, przespacerować. Ale jeszcze ważniejsze jest zadbanie o sen, zarówno jego długość, jak i jakość. Niedosypianie może być przyczyną wielu chorób i obniżonej sprawności intelektualnej. Spróbuj przed snem przewietrzyć sypialnię, odłożyć co najmniej 2 h przed zaśnięciem swojego smartphone i inne urządzenia elektroniczne. Ich niebieskie światło zaburza naturalne wytwarzanie się w organizmie melatoniny, co przekłada się na problemy z zasypianiem i spadkiem ilości tzw. snu głębokiego.

Zadbaj o zdrowe nawyki z WATERPOINT System. Miej wodę zawsze w zasięgu ręki.

Zadzwoń