Pić wodę – ale z czego? - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Pić wodę – ale z czego?

Jest coś niepokojącego w fakcie kupowania wody w plastikowych butelkach. Coś, co jest podstawą naszej egzystencji, do tego nas otacza, jest zamykane w plastikowe okowy, za które musimy dodatkowo płacić. Ekologiczny rachunek za to zostanie wystawiony następnym pokoleniem, gdyż po jednym użyciu butelki stają się po prostu śmieciem.

z czego pić wodę

Już od wielu lat ten problem jest zauważany. Czołowi producenci wód i napojów starają się z tym walczyć, wciąż jednak wydaje się, że to za mało. Duża w tym „zasługa” ciągle raczkującej (ale i tak już coraz większej!) świadomości ekologicznej konsumentów.

Tym wpisem chcemy Wam pomóc, pokazując kilka sposobów, jak pić wodę w bardziej ekologiczny sposób. Zwłaszcza że dzięki systemom Waterpoint kwestie świeżej i smacznej kranówki macie już z głowy!

Butelki wielokrotnego użytku – też są robione z plastiku, więc nie stanowią perfekcyjnego rozwiązania. Z drugiej strony ich projekt i wykonanie przewidują o wiele dłuższy czas użytkowania. Są do tego lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu można je brać ze sobą praktycznie wszędzie. Gadżeciarze zaś mogą znaleźć egzemplarze zaprojektowane tak, by pasowały do ich stylu!

Butelki szklane – historia lubi zataczać koło, w tym przypadku mamy powrót do najpopularniejszych metod przenoszenia płynów sprzed czasów plastiku, czyli szkła. Pod względem ekologicznym są o wiele lepszym rozwiązaniem niż butelki wielokrotnego użytku. Szkło w dzisiejszych czasach też jest wytrzymalsze niż dawniej. Jednak gabaryty i waga mogą być minusem takiego rozwiązania.

Bidony – kiedyś nieodłączny element roweru górskiego, który był powodem dumy właściciela. Dziś – wciąż są świetną alternatywą do przenoszenia i spożywania wody! Tak jak wszystko, i one ewoluowały – są bezpieczniejsze, robione z przyjaźniejszych dla zdrowia materiałów. A do tego mają o wiele lepsze, wytrzymalsze i zdecydowanie ciekawsze zamknięcia niż ich kuzyni sprzed lat.

Butelki termiczne – zbudowane z metalu, lżejsze niż klasyczne termosy, potrafią zapewnić chłód i rześkość wody, zwłaszcza w czasie upałów. Pod względem wytrzymałości to rozwiązanie nieporównywalne lepsze niż szklane czy plastikowe – upadki nie są im tak straszne.

Kubki z łusek kawowych – można znaleźć i taki wariant ekologicznego sposobu na spożywanie wody (jak i napojów). Takie gadżety są wykonane w 50% z łusek kawy, a w drugiej połowie z plastiku PP.

Kubek „zrób-go-sam” – coś dla ludzi, którzy chcą być naprawdę nietypowi. Jednorazowy kubek domowej roboty, który każdy może przygotować z papieru w przeciągu minuty!

Aby go zrobić, przygotuj kartkę. Następnie przygnij ją tak, by miała kształt kwadratu – w tym celu wystarczy dowolny wierzchołek połączyć po przekątnej z dłuższym bokiem, a pozostałą część pozaginać. W ten sposób otrzymujemy trójkąt. Następnie jeden z wierzchołków przy podstawie trzeba zagiąć do przeciwległego boku. Z drugim należy postąpić tak samo. Powstaje kieszonka, ale z ostrym dzióbkiem do góry. Zlikwidować go można, zaginając na boki. W ten sposób szybko otrzymamy ekologiczny kubek!

Zadzwoń