Witaj szkoło! - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Witaj szkoło!

Wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego 2019/2020! Rodziców z kolei zapraszamy do lektury, co zrobić by ułatwić dziecku naukę i uprzyjemnić codziennie obowiązki.

Prozdrowotne właściwości spożywania wody to temat, który spotykamy ostatnio dość często w najróżniejszych źródłach. Przyjrzyjmy się zatem, jak realnie wpływa ona na pracę organizmu, w szczególności młodego człowieka.

Mózg - centrum sterowania, w ok. 75-80% składa się z wody. Jest ona niezbędna do zachowania równowagi homeostatycznej komórek mózgu, czyli odpowiednich proporcji pomiędzy ilością H2O, a pozostałymi składnikami koniecznymi do jego funkcjonowania. To właśnie harmonia wewnątrzkomórkowa skutkuje dobrą koncentracją i zdolnością szybkiego zapamiętywania, tak ważną w procesie uczenia. Jej zachwianie, to początek odwodnienia, które często łatwo przeoczyć, mimo, że już wtedy negatywnie odbija się ono na pracy naszego wewnętrznego komputera. Ciąg dalszy to brak koncentracji, problemy z pamięcią, rozdrażnienie, a także większa podatność na stres, który chłoniemy wówczas jak gąbka... Dlatego tak ważne jest aby odpowiedni poziom nawodnienia utrzymywać przez cały czas, a nie sięgać po wodę dopiero wtedy gdy poczujemy pragnienie. W tym celu, zaleca się regularne popijanie kilku łyków wody, w niewielkich odstępach czasu. Jak jednak wyrobić tą czynność u szkolnego dziecka, podczas krótkich przerw wypełnionych atrakcjami i absorbujących godzin lekcyjnych? Każdego ranka wyposażyć je w bidon wypełniony świeżą i orzeźwiającą wodą, który będzie miało zawsze pod ręką. Powinien być on nieodłącznym elementem każdego plecaka, zaraz obok drugiego śniadania na bazie zdrowych przekąsek. Na poprawę wyników w nauce, jak i w samopoczuciu młodego człowieka nie trzeba będzie długo czekać.

Woda w szkole

Nerki - kolejny bardzo ważny narząd funkcjonujący dzięki wodzie, o którym często zapominamy, bo w przeciwieństwie do mózgu nie daje żadnych dokuczliwych objawów, ale gdy już zaboli bywa niestety za późno. Nerki filtrują codziennie naszą krew, oczyszczając ją z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. W ciągu minuty w kłębuszku nerkowym przesączane jest 80-120 ml płynu, czyli prawie pół szklanki! Woda jest w tym procesie nie tylko niezbędna ale i usprawnia ich pracę – im mamy gęstszą krew, tym nerki muszą pracować ciężej by skutecznie ją przefiltrować. Gdy ciężka praca trapi je zbyt często, w końcu ulegną uszkodzeniu. Pamiętajmy o nerkach u dzieci, których dzień oprócz godzin lekcyjnych, wypełniony jest także zajęciami wychowania fizycznego, prelekcjami na świeżym powietrzu i przerwami z przysłowiowym „berkiem”. Co ważne przy wysiłku, woda odpowiada również za regulację temperatury ciała. Z kolei stała objętość krwi utrzymywana dzięki wodzie, to prawidłowy transport tlenu, witamin i substancji odżywczych, czyli sprawność i energia! Kolejne argumenty przemawiające za tym, jak ważne w życiu młodych ludzi jest picie wody.

Woda w szkole

Co ze słodkimi napojami? - Niestety, ilość cukru w nich zawarta skutecznie dyskwalifikuje je z diety młodego człowieka. Cukier działa negatywnie na zęby i przyczynia się do rozwoju cukrzycy, otyłości i nadciśnienia, a co gorsza nie gasi pragnienia, tylko potęguję jego uczucie, tworząc błędne koło. Unikając słodkich napojów dbamy o dziecko nie tylko „tu i teraz”, działamy także profilaktycznie na wiele chorób w przyszłości. Jak jednak wygrać z kolorowymi bąbelkami, tak atrakcyjnymi w dziecięcym świecie? Kompletując wyprawkę szkolna zadbajmy o „fajny” bidon, a do wody wkrójmy kawałki świeżych owoców w różnych kolorach. Będzie to nie tylko smaczny napój, wzbudzi także ciekawość i kreatywność wśród rówieśników. W naszym katalogu znajdziecie Państwo bidony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy do zakładki z ofertą dla przedszkoli, szkół i uczelni.

Potrzeba zapewnienia dzieciom w szkołach stałego dostępu do wody pitnej została na szczęście dostrzeżona także przez organy ustawodawcze i zgodnie z rozporządzeniem MEN, od 1 marca 2019 roku nałożyła taki obowiązek na wszystkie placówki oświatowe. Równy i nieograniczony dostęp do wody, jaki zapewniają m. in. nasze dystrybutory WATERPOINT System, to bardzo ważny element rozwoju młodego człowieka. Stanowi alternatywę dla asortymentu szkolnych sklepików, daje możliwość wyboru, nie dyskryminuje dzieci, które z różnych względów nie otrzymują kieszonkowego do szkoły. A przecież to właśnie szkoła powinna być miejscem, gdzie dzieci i młodzież nie tylko zdobywają wiedzę, ale kształtują także nawyki i właściwe postawy. Z naszej oferty bezbutlowych dystrybutorów filtrujących WATERPOINT, korzysta aktualnie kilkadziesiąt placówek oświatowych, w różnych częściach Polski: Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec, Oświęcim, Pszczyna, Mikołów, Opole, Sandomierz i wiele, wiele innych. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać w ten sposób rodziców i nauczycieli, w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, jak i właściwych postaw proekologicznych i proekonomicznych u dzieci. Przyjmuje się, że 100 ml wody powinno przypadać na każdy z pierwszych 10 kg ciała dziecka, 50 ml na każdy z kolejnych 10 kg i 20 ml na każdy kg powyżej 20 kg, jednak już samo umożliwienie młodym ludziom dostępu do wody zamiast cukru, to duży krok naprzód!

Dostawa wody
Dostawa wody

Razem podarujmy naszym dzieciom:

  • lepsze samopoczucie,
  • sprawność fizyczną,
  • większą ilość energii,
  • chęć do działania,
  • jasny i klarowny umysł,
  • dobre wyniki w nauce,
  • lepsze zdrowie i profilaktykę w zapobieganiu wielu chorobom w przyszłości takim jak m. in: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie.

Zapraszamy do współpracy zarówno szkoły, jak i rodziców!

WATERPOINT System – Twoje źródło czystej wody!

Zadzwoń