Waterpoint – najlepszy przyjaciel w podróży po USA - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Waterpoint – najlepszy przyjaciel w podróży po USA

Podróż do Stanów, a zwłaszcza na zachodnie wybrzeże tego kraju, to daleka wyprawa, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Gdy szykujesz się do tak dalekiego wyjazdu, starasz się przeczytać porady innych podróżników, przewidzieć jak najwięcej sytuacji, które mogą Ci się przytrafić, spakować do walizki jak najwięcej rzeczy niezbędnych.

Wśród rzeczy, które postanowiliśmy spakować do bagażu podręcznego znalazł się również eko bidon Waterpoint z którego korzystamy na co dzień. Dlaczego?

KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD DLA OSÓB, KTÓRE WYBIERAJĄ SIĘ NA WYCIECZKĘ DO STANÓW:

  • Na lotniskach znajdziesz krany z pitną wodą. Trudniej jest kupić butelkę niesłodzonej niegazowanej wody w jednym ze sklepów umieszczonych w strefie odprawy.
  • Stany Zjednoczone od dłuższego czasu starają się zmniejszyć ilość plastikowych butelek w swoim kraju. Dlatego właśnie w większości sklepów można znaleźć dystrybutory, za pomocą których klienci mogą nalać wodę mineralną do własnych wielorazowych butelek. Jest to również tańsze rozwiązanie niż kupowanie wody w butelkach.

bidon na wodę

bidon na wodę

bidon na wodę

  • Wodę do picia w restauracjach możesz zamówić za darmo. Nie wszyscy kelnerzy jednak proponują wodę przed złożeniem zamówienia, dlatego warto zapytać. W większości przypadków dostawaliśmy wodę z lodem, dlatego, jeżeli preferujesz wodę bez lodu wspomnij o tym przy zamówieniu.

bidon na wodę

  • Jeżeli planujecie dłuższą przejażdżkę od jednego dużego miasta do drugiego, musicie być przygotowani na to, że przez dłuższy czas będziecie znajdować się „po środku niczego”. W takich miejscach ciężko znaleźć możliwość kupienia „czegoś na drogę”. Zapasy warto mieć ze sobą.

bidon na wodę

W pracy od dłuższego czasu mamy dystrybutor filtrujący wodę. Jesteśmy przyzwyczajeni, że jest ona zawsze pod ręką – bez żadnych plastików. Z tego powodu zabraliśmy ze sobą bidon z Tritanu.
Woda przechowywana w nim nie ma „plastikowego” smaku i jest 100 % bezpieczna dla zdrowia, ponieważ materiał ten nie wydziela Bisfenolu A (BPA).

Okazało się, że był świetny przyjaciel w podróży.

TOBIE RÓWNIEŻ MOŻE SIĘ TO SPODOBAĆ!

Hamburgery z wielkiej litery

bidon na wodę

Spróbuj koniecznie. W menu knajp i restauracji z hamburgerami znajdziesz różne rodzaje burgerów: z kurczakiem, wołowiną, awokado i wersje wegetariańskie. Przez dłuższy czas po drodze nie było żadnego sklepu, więc zapytaliśmy również o zabranie wody „na wynos”.

Golden Gate Bridge – most, który warto zobaczyć chociażby raz w życiu

bidon na wodę

Gdy widzisz dużą przestrzeń przed sobą czasem ciężko jest określić, ile kilometrów jest do przejścia. Tak właśnie było z mostem Golden Gate. Miejscowi twierdzą, że najlepsze zdjęcia wychodzą po drugiej stronie, więc ruszamy. Okazało się, że długość mostu nad oceanem to 2,8 km. Po takiej wycieczce musieliśmy uzupełnić płyny.

Pewnego razu… w Hollywood

bidon na wodę

Hollywood od początku ubiegłego stulecia (1910 rok) jest dzielnicą Los Angeles. Znak ten widać z wielu miejsc w pobliżu wzgórz Hollywood Hills. Miejsce to jest oblegane przez turystów. Dlatego z uwagi na ograniczone miejsca parkingowe warto zostawić samochód w większej odległości od znaku i ruszyć na dłuższy spacer.

Dolina śmierci – te miejsca istnieją naprawdę

bidon na wodę

Jest to jedno z najgorętszych miejsc na świecie. To tutaj kręcono wiele ujęć do kultowego filmu „Gwiezdne Wojny". Dolina śmierci to obszar bezodpływowej (największej w Ameryce Północnej) depresji na pustyni Mojave. Ciepłe powietrze zatrzymuje się tu nagrzewając wszystko, „jak w piekarniku”. Najwyższa zarejestrowana temperatura sięgała prawie 60 stopni Celsjusza. Do zwiedzania tej pustyni trzeba się dobrze przygotować. Możesz spędzić w niej nawet cały dzień, dlatego warto zabrać ze sobą prowiant, nakrycie głowy, okulary i wodę.

CO WODA POTRAFI?

Z podziwem można patrzeć na fale oceanu, za pomocą których prawdziwi mistrzowie surfingu popisują się swoimi umiejętnościami.

bidon na wodę

Niewątpliwie większy podziw budzą cuda natury, na powstanie których miała wpływ właśnie woda.

W Wielkim Kanionie woda zdołała „przepiłować” płaskowyż górski, a w Kanionie Antylopy wyrzeźbiła niepowtarzalne korytarze.

bidon na wodę

bidon na wodę

STANY PODPOWIADAJĄ

W większości miejsc są tabliczki, które podpowiadają turystom, jak należy się zachować i co ze sobą warto zabrać.

bidon na wodę

bidon na wodę

Bardzo ważną lekcją jest stosunek do wody.

Zachęcamy wszystkich restauratorów i właścicieli sklepów do zastosowania zdrowych nawyków: częstować Klientów wodą za darmo lub udostępniać filtrowaną wodę w miejscach publicznych.

Zadzwoń