W poszukiwaniu wody - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

W poszukiwaniu wody

Woda jest bardzo ważna dla prawidłowego działania organizmu.
Zapominasz o piciu wody? Zjedz ją!

Dzienne zapotrzebowanie na płyny to ok. 2 litrów wody. Gdy na zewnątrz robi się cieplej, musimy pić jeszcze więcej. Butelka pysznej wody nie zawsze jest pod ręką. Ale możesz zastąpić ją owocami i warzywami, by ugasić pragnienie.

Czy wiesz, ile jest wody w owocach i warzywach?

Zjedz wodę

Liderem wśród produktów z największą ilością wody jest ogórek. Ma on aż 97% wody - to trochę więcej niż w cukinii (około 96%). Ogórki świetnie orzeźwiają i idealnie nadają się do sałatki. Mają mało kalorii, dlatego można je chrupać do woli w ramach przekąski.

Zjedz wodę

Rzodkiewka zawiera aż 95% wody. Ma również bardzo mało kalorii i sporo ważnych dla organizmu witamin i minerałów. To samo zdrowie. Oprócz tego jest to świetne źródło potasu, wapnia, fosforu, magnezu, żelaza, siarki, cynku, miedzi i fluoru i kwasu foliowego. Dodatkowo posiada cały zestaw witamin: A, C i z grupy B. Rzodkiewka przyspiesza metabolizm, wspomaga pracę układu pokarmowego i oczyszcza organizm z toksyn.

Zjedz wodę

Kto z nas nie lubi pomidorów na kanapce czy w sałatce. To świetny dodatek do letniego grilla. Pomidory zawierają aż 95 % wody. Warto je spożywać przede wszystkim dlatego, że zawierają likopen - przeciwutleniacz, który m.in. zmniejsza ryzyko zawału serca a nawet zapobiega rozwoju nowotworów. Pozostałe zawarte w nich składniki, takie jak wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, błonnik, witamina A, C i E wzmacniają odporność, pomagają w trawieniu, poprawiają pracę układu nerwowego.

Zjedz wodę

Seler naciowy zawiera około 96 % wody. Jest składnikiem wielu dań zalecanych przez dietetyków. Najlepiej smakuje w sokach z dodatkiem jabłka, marchewki, cytryny lub ananasa. Od tysięcy lat jest wykorzystywany w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu, bólów neuralgicznych, wysokiego ciśnienia. Pomaga on również usunąć kamienie nerkowe i żółciowe, wzmacnia układ nerwowy i dodaje energii. Samo zdrowie.

Zjedz wodę

Każdego roku wszyscy czekamy, aż zacznie się „sezon na truskawki”, żeby najeść się na cały przyszły rok. Idealnie wyglądają na ciastach i deserach. Są bardzo smaczne, chociaż w 92 % składają się właśnie z wody. Świetnie uzupełniają one niedobory witamin w organizmie. Mają niewiele kalorii, ale posiadają liczne właściwości prozdrowotne: przeciwwirusowe, przeciwutleniające i przeciwnowotworowe.

Zjedz wodę

W upalne dni najlepiej orzeźwia arbuz. Zawiera on 92% wody. Jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają chronić przed rozwojem chorób. Spożywając arbuza możesz zapobiec chorobom układu krążenia. Działa on moczopędnie, dlatego często jest wykorzystywany w chorobach nerek i przy infekcjach układu moczowego.

Zacznij swoją letnią przygodę z pysznymi owocami i warzywami oraz wodą z dystrybutorów Waterpoint System.

Zadzwoń