Ruchy ekologiczne w społeczeństwie i wśród firm – co możemy zmienić? - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Ruchy ekologiczne w społeczeństwie i wśród firm – co możemy zmienić?

W dobie zagrożenia koronawirusem wielu z nas uświadomiło sobie, jak wielkie znaczenie mają rzeczy, do których jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Brakuje nam spotkań z bliskimi i możliwości odpoczynku na łonie natury.

Jesteśmy w stanie przeczekać ten okres, ale nie możemy dopuścić, by takie ograniczenia stały się codziennością.

eko

Wraz z rozwojem technologii i systemu przemysłowego zapomnieliśmy o ważnych kwestiach, od których zależy nie tylko środowisko, w którym na co dzień funkcjonujemy, ale przede wszystkim, nasze zdrowie.

Klimat się zmienia - zmień sposób myślenia‎!

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jaka ilość śmieci na co dzień ląduje w Twoim koszu? Zużycie jednorazowych produktów wymknęło się spod kontroli. Czy masz na to wpływ?

Czy masz poczucie osobistej odpowiedzialności za własny los i rozwój cywilizacji?

Otaczająca nas fauna i flora, powietrze, woda, krajobraz – to wszystko zależy od naszych działań.

W związku z taką sytuacją, sporo osób postanowiło połączyć swoje siły. Na skutek tego powstały organizacje, które biją na alarm i angażują społeczeństwo do stworzenia systemu alternatywnego. Działania ruchów ekologicznych skupiają się na promocji ekorozwoju, czyli takiego modelu społeczeństwa, który będzie opierał się na redukcji zanieczyszczeń środowiska, poszanowaniu dla przyrody i wprowadzaniu odtwarzalnych źródeł energii.

Człowiek oraz społeczeństwo są częścią przyrody i muszą żyć z nią w harmonii!

Ruchy EKO – nie tylko społeczne. Jaka jest rola firm?

Jedno drzewo – to za mało, by uratować naszą Ziemię. Ale gdy każdy z nas posadzi przynajmniej jedno drzewo, możemy mieć pewność, że to wpłynie na stan naszego środowiska.

eko

Dlatego właśnie najstarsza organizacja w naszym kraju, Liga Ochrony Przyrody, w ramach projektu „Więcej drzew dzięki Tobie” posadziła już ponad 100 tysięcy drzew, również na terenie Nadleśnictwa Bielsko w województwie śląskim.

Różne organizacje chrześcijańskie, stawiając nacisk na właściwe relacje między człowiekiem a przyrodą, organizują prelekcje i wystawy, sesje naukowe, msze "ekologiczne", obozy wakacyjne a nawet pielgrzymki klimatyczne. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość powszechnego konsumpcjonizmu i zatrzymać jego rozwój.

Wiele firm w ramach swej działalności postanowiło również, w celu przekazywania informacji na temat rozwiązań ekologicznych, organizować liczne spotkania i konferencje. Opracowywane są również nowe rozwiązania dotyczące opakowań, które mają się same rozkładać lub mogą zostać w 100% poddane recyklingowi.

Do walki postanowiły przyłączyć się również duże marki. Do akcji #MniejPlastiku dołączyło już mnóstwo sklepów na całym świecie. W Polsce takim przykładem jest Lidl, który umieszcza powyższy hasztag w swoich hasłach reklamowych. Trend ten jest spowodowany zmianą świadomości konsumentów, którzy oczekują od przedsiębiorstw deklaracji zaangażowania w działania na rzecz środowiska.

Wszystkie te wielkie działania i ruchy ekologiczne – to mała kropla w morzu możliwości naprawienia tego, co jest bardzo ważne.

Ale razem możemy więcej!

Nie ma znaczenia, czy jesteś małym, średnim czy dużym przedsiębiorstwem. Każdy z nas może dołożyć swoją eko-cegiełkę w budowaniu czystszego środowiska.

Jakie działania podjęła firma WaterPoint System?

Nasze rozwiązanie zapewnia dostęp do wysokiej jakości wody z sieci wodociągowej bez plastikowych butelek, butli czy galonów. Bezbutlowe dystrybutory filtrujące wodę firmy WaterPoint pomagają wielu przedsiębiorstwom w ograniczeniu wykorzystania dużej ilości plastikowych opakowań jednorazowych.

Propagujemy zdrowe nawyki nie tylko wśród dorosłych, ale też u najmłodszych, udostępniając dystrybutory w szkołach, klubach sportowych i przychodniach. Przypominamy, że organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Sami jako pracownicy staramy się wprowadzać styl życia zero waste, dlatego wszystkie nasze gadżety firmowe są proekologiczne.

eko

Chcesz być EKO? Zrezygnuj z plastiku – wynajmij dystrybutor filtrujący wodę do swojej firmy.

Sprawdź również naszą ofertę systemów podkranowych dla gospodarstw domowych.

Zadzwoń