Postaw na ekologię - Waterpoint system

Postaw na ekologię

O tym, że warto być “eko” chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nawet najdrobniejsze działania z naszej strony mają ogromny wpływ na środowisko naturalne, a tym samym na jakość naszego życia. Jedną z prostszych rzeczy, które możemy zrobić jest ograniczenie ilości zużywanych opakowań plastikowych.

Duża produkcja i długi rozkład

Plastik może rozkładać się od stu do nawet tysiąca lat! W przypadku zwykłej reklamówki jest to około 400 lat. Dla butelek plastikowych różne źródła podają od 300 do 1000 lat. To bardzo długo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ilość śmieci produkowanych przez człowieka. W 2016 roku na statystycznego Europejczyka przypadało ponad pół tony, na Polaka 283 kilogramy odpadów. Tymczasem w krajach produkujących najwięcej śmieci wartość ta sięga blisko tony. W przypadku plastiku proponuje się recykling, pozwalający na wyprodukowanie np. damskich rajstop czy nawet bluz polarowych, jednak te też prędzej czy później trafią do śmieci. Dlatego warto ograniczać ilość używanych opakowań plastikowych.

Zamiast butelek

Dystrybutory filtrujące wodę - są odpowiedzią na dużą ilość zużywanych butelek plastikowych. Podłączone do sieci wodociągowej zapewniają stały dostęp do krystalicznie czystej wody pitnej wszędzie, gdzie to potrzebne - począwszy od naszych domów, poprzez biura, szkoły i urzędy, a skończywszy na lokalach gastronomicznych. W specjalnym bidonie przefiltrowaną wodę możemy zabrać na trening czy wycieczkę. To ekologiczna alternatywa powiązana z wygodą - ograniczenie transportu i tym samym wytwarzania spalin, sprzyja również tak ważnej w obecnym czasie walce ze smogiem.

Dzięki dystrybutorom podłączanym do sieci wodociągowej woda jest zawsze pod ręką. Stosując dystrybutory do wody pomagasz chronić naturę.
wysypisko
waterpoint ekologia
Zadzwoń