PODWODNY ŚWIAT naprawdę istnieje - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

PODWODNY ŚWIAT naprawdę istnieje

Wiesz ile procent powierzchni naszej pięknej planety, zajmują zbiorniki wodne, takie jak morza i oceany?
71 procent — pozostałe 29 to lądy stałe i wyspy. Jest znaczna różnica pomiędzy tymi dwiema wartościami, prawda? Ilość wód świata jest ogromna, tak samo, jak ich zwiększające się z roku na rok ich zanieczyszczenie.

Rozwój cywilizacji pokazał już niejednokrotnie, że człowiek ma ogromny wpływ na otaczające go środowisko naturalne — szczególnie na to znajdujące się właśnie pod globalnymi wodami. A dlaczego? Bo wraz z tym rozkwitem, rozpoczęło się wytwarzanie na olbrzymią skalę plastiku, który trafia do oceanów, mórz, jezior, rzek i wszystkich innych światowych źródeł wody. Niestety fauna i flora podwodnego świata na tym nie skorzystała! Wręcz przeciwnie. Nie mogąc się bronić, została skrzywdzona. Jeżeli my, jako świadomi mieszkańcy planety, ale przede wszystkim konsumenci, nie zaczniemy działać, ten niszczycielski proces będzie postępował, czyniąc nieodwracalne w skutkach szkody.

PODWODNY ŚWIAT naprawdę istnieje

Dlaczego plastik występuje w ziemskich wodach?
Nie można ukryć jednej rzeczy — tworzywa sztuczne pojawiają się masowo we wszystkich wodach na całym świecie! Do głównych przyczyn, które doprowadzają do takiego stanu rzeczy, możemy zaliczyć:

  • wyrzucanie śmieci na plażach — ludzie pozbywają się zużytych rzeczy, poprzez pozostawienie ich w wygodnym dla siebie miejscu, a nie w przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Najczęściej tony tworzyw sztucznych, znajdowane były na plażach.
  • aktywność rzek i powodzie — to one potrafią przenieść setki plastikowych odpadów na tysiące kilometrów. Wykorzystując to połączenie mamy do czynienia z samonapędzającą się maszyną zanieczyszczającą. Dlaczego? Bo w momencie, gdy powódź doniesie plastik do rzeki, trafi on potem prosto na otwarte wody.

Dlaczego plastik występuje w ziemskich wodach?
Niestety sytuacja jest na tyle poważna, że nawet zwierzęta żyjące w wodnych odmętach mają w sobie odpady — taki stan jest niedopuszczalny! Obecność plastiku w organizmie tych stworzeń może skończyć się dla nich częściowym wygładzeniem lub śmiercią. Niestety to nie jest ich jedyny problem. Zdarza się, również sytuacje, w których żyjątka wpadają w różne „ławice" pływającego plastiku i się nich po prostu zaplątują — co również, może się skończyć dla nich śmiercią na miejscu. W taki oto nieszczęsny sposób doprowadzamy jako ludzkość do powstania PODWODNEGO CMENTARZA.

PODWODNY ŚWIAT naprawdę istnieje

Widzicie jak bardzo negatywny wpływ na wodne środowisko, mają tworzywa sztuczne. Ograniczmy lub najlepiej całkowicie zakończmy kupowanie produktów w plastikowych opakowaniach. Postawmy na szkła i produkty wielorazowego użytku, które przyczynią się do zastąpienia nadmiaru plastiku. Nawet dzięki tak małym gestom przyniesiemy naszej planecie ulgę.

Również z nami, możesz pomóc Ziemi! Wszystko dzięki temu, że nasze dystrybutory nie są wyposażone w butle z wodą, a czerpią ją bezpośrednio z sieci wodociągowej.
Szanujmy nasze środowisko wodne i lądowe. Ziemia nie jest naszym osobistym śmietnikiem, tylko naszym wspólnym domem, o który powinniśmy dbać jak o swój prywatny na co dzień. Pokażmy jej, że nam zależy!

Zadzwoń