Perfekcyjne urządzenia na nieperfekcyjne czasy - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Perfekcyjne urządzenia na nieperfekcyjne czasy

Czas, przez jaki koronawirus może utrzymywać się na różnych przedmiotach, zależy od substancji, z jakiej zostały zrobione. Przyjmuje się, że dla plastiku wynosi on od 3 do nawet 7 dni, podobnie dla metali (ale nie dla wszystkich). Krócej „koronę” można znaleźć np. na szklanych powierzchniach. W naszym przypadku najważniejsze będą te pierwsze wartości. Duża część sprzętów, która nas otacza (a zwłaszcza takie ich detale jak przyciski czy włączniki), są zrobione z plastiku. Jednym słowem – takie urządzenia stają się przestrzenią do ewentualnej transmisji choroby. Jak temu zaradzić?

Dla istniejących rozwiązań opcją dosyć skuteczną jest ciągła dezynfekcja. Przecieranie przycisków po użytkowaniu zmniejsza szansę na rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Dobrym pomysłem jest także stosowanie wymiennych osłon na przyciski, które można po pewnym czasie po prostu ściągać i zutylizować. Jednak to wciąż nie jest rozwiązanie perfekcyjne. By takie było, dezynfekcja powinna mieć miejsce po każdym użyciu, a jak wiemy – to może być mało realne.

Dlatego preferowane są rozwiązania, w których dotyk można wykluczyć. To było właśnie jedną z przyczyn podniesienia limitu płatności za pomocą karty zbliżeniowej bez konieczności podawana PINu – do 100 zł. Pozwoliło to na ograniczenie dotykania klawiatury terminala w tak narażonym na obecność wirusa miejscu jak sklep. Jednak czy takie „bezdotykowe” rozwiązanie można zastosować w innych przypadkach? Dobrym przykładem są tutaj używane od wielu lat automatyczne krany w miejscach publicznych. Reagujące na pojawienie się człowieka, same włączają strumień wody, bez konieczności dotykania kurka. Istnieją także wersje sterowane za pomocą… stopy (przyciski ukryte są pod umywalką).

Jak w tym świecie odnajdują się dystrybutory WATERPOINT System? W końcu nasze pierwsze skojarzenie z urządzeniami wydającymi napoje zakłada dotyk - chociażby by to, by je rozbudzić. Jednak w tej kwestii zaskoczymy Was – posiadamy dystrybutory... bezdotykowe: KALIX, AQUA POINT, oraz YUMI!

Bezdotykowy dystrybutor wody
KALIX
to doskonały wybór do recepcji, miejsc reprezentacyjnych, kuchni czy klubów sportowych. Posiada wbudowany czujnik na podczerwień, dzięki któremu napój otrzymamy po położeniu kubka na podstawce. Może nas uraczyć wodą zimną, ale też i ciepłą.


SPECYFIKACJA   ZAMÓW URZĄDZENIE
Bezdotykowy dystrybutor wody
AQUA POINT
oferuje wyłącznie wodę w temperaturze pokojowej, jednak jest przystosowany do napełniania butelek (nie dość, że bezdotykowy, to wspierający ekodziałania). Nadaje się do szkół, uczelni, pomieszczeń socjalnych, hal produkcyjnych oraz biur.


SPECYFIKACJA   ZAMÓW URZĄDZENIE
Bezdotykowy dystrybutor wody
YUMI
posiada zaś najprostszy mechanizm z wymienionych dystrybutorów. W tym przypadku wodę wybieramy, podsuwając kubek pod wybrany przycisk. Napierając tylko naczyniem sprawiamy, iż urządzenie nalewa nam wodę – zimną, ciepłą lub pokojową. Podobnie jak KALIX, może być stosowany chociażby w recepcjach, ale też i w szkołach, biurach, czy w urzędach.


SPECYFIKACJA   ZAMÓW URZĄDZENIE

Wirus pokrzyżował ludzkości szyki i wywrócił nasze życie do góry nogami – jednak, jak zdołaliśmy udowodnić, na wszystko można znaleźć sposób. W naszym przypadku – na zdrową i bezpieczną wodę, dla każdego, niezależnie od miejsca.

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń