Nowy rok szkolny będzie inny niż wszystkie - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Nowy rok szkolny będzie inny niż wszystkie

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Będzie inny niż wszystkie, bo towarzyszyć mu będzie niepewność, obawy i wiele innych kwestii związanych z wirusem Covid- 19. Dyrektorzy placówek oświatowych, zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych będą musieli wziąć pod uwagę wiele obostrzeń i dopilnować, by ich szkoły sprostały surowym wymaganiom. Aktualnie szereg zaleceń wystosowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstw Zdrowia i Główny Instytut Sanitarny. Dotyczą one również dostępu i zasad korzystania przez uczniów z wody pitnej. Według zaleceń należy zrezygnować ze źródełek i fontann, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów, w dodatku pod nadzorem opiekuna. Samo urządzenie dystrybuujące musi być dobrane optymalnie, a jego lokalizacja i rozmieszczenie egzemplarzy w placówce przemyślane tak, by zapewnić bezpieczeństwo. Podłączenie systemu musi być wykonane fachowo, z zastosowaniem materiałów, które nie wpływają negatywnie na jakość wody. Musi być też zapewniony stały nadzór nad bieżącym stanem higienicznym urządzeń, a sanityzacja, dezynfekcja, okresowe czyszczenie wykonywane regularnie. Kolejnym zaleceniem jest okresowa kontrola jakości wody, ze szczególnym uwzględnieniem jakości mikrobiologicznej.

woda w szkole

Nasi klienci, a jest w nich sporo placówek oświatowych, mogą odetchnąć z ulgą, bo nasze systemy w pełni spełniają te wymogi, a korzystanie z urządzeń jest bezpieczne. Dystrybutory WATERPOINT System to urządzenia działające na zasadzie układu zamkniętego, więc woda nie ma kontaktu z ewentualnymi patogenami, wirusami, czy bakteriami z powietrza, bo żadne z naszych urządzeń (DPSA, QUARRTZ, KALIX) go nie zasysa. Od zawsze serwis, sanityzacja, dezynfekcja i czyszczenie urządzeń było po naszej stronie i to w cenie wynajmu urządzenia, więc i w tej kwestii wyręczamy dyrekcję szkół. Sami radzimy jeszcze zadbać o dezynfekowanie miejsc wrażliwych na skażenie zewnętrzne. Jest to na przykład powierzchnia panelu sterującego (przycisków) lub kurków wody (w zależności od typu), którą przed każdym użyciem powinno się zdezynfekować. Można to zrobić stosując środek odkażający na bazie alkoholu, a po skorzystaniu z dystrybutora, zalecamy umyć ręce mydłem lub płynem, czy żelem antybakteryjnym. Tu właśnie niezbędna jest rola opiekuna, by dzieci robiły to regularnie. Pamiętajcie również, by nie stosować kubków jednorazowych niezabezpieczonych przed działaniem zewnętrznym (znajdujących się np. poza dozownikiem), a całe urządzenie utrzymywać w dobrym stanie higienicznym, czyścić zewnętrzne powierzchnie i dezynfekować co najmniej raz dziennie.

woda w szkole

Nasze urządzenia i system poprawiania jakości wody w punkcie ujęcia są doskonałym rozwiązaniem na czas, kiedy świat zmaga się z koronawirusem. To nie tylko bezpieczne, ale i wygodne źródło doskonałej wody. Jeśli jeszcze nie jesteście Państwo naszymi klientami, chcemy poinformować, że istnieje szansa, by nasze urządzenie przetestować za darmo. Przez dwa tygodnie możecie Państwo użytkować dystrybutor, przekonać się, jak wiele ma zalet, po czym zadecydować, czy chcecie nadal z niego korzystać, czy nie. Fakt, że taki okres próbny nie kończy się nigdy rezygnacją, świadczy sam za siebie!

Zadzwoń