Zaplecze, wsparcie, miejsce do trenowania i dostęp do wody pitnej… To wszystko dla sportowców z Rudzicy! - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Zaplecze, wsparcie, miejsce do trenowania i dostęp do wody pitnej… To wszystko dla sportowców z Rudzicy!

Niecałe dwa lata zajęły prace budowlane związane z powstaniem budynku zaplecza sportowego w Rudzicy (gmina Jasienica), a w poniedziałek 3 grudnia nastąpiło uroczyste jego otwarcie, na które dostaliśmy zaproszenie. Przecięcia wstęgi dokonał wójt Janusz Pierzyna, przy udziale przewodniczących Rady Gminy Jasienica (tej i poprzedniej kadencji) oraz wiceministra Stanisława Szweda, który był gościem otwarcia.

Budynek dla sportowców zlokalizowany jest w sąsiedztwie boiska sportowego. Należy podkreślić jego wielofunkcyjność oraz wyjątkowo przemyślany układ przestrzenny. „Wjazd do części na pierwszej kondygnacji odbywa się łagodnym podjazdem, bez barier architektonicznych, co ułatwia przeprowadzanie treningów niepełnosprawnemu sportowcowi. Z kolei na dolnej kondygnacji, bezpośrednio sąsiadującej z boiskiem piłkarskim, powstała szatnia z natryskami oraz pomieszczeniami trenera i magazyny”. Na dwóch piętrach w korytarzach zostały zainstalowane bezbutlowe dystrybutory wody Basic C, które są niskie i łatwe w użyciu przez dzieci, jak i przez niepełnosprawnych.

W budynku zaplecza powstała również sala do treningów bocci- to dyscyplina, w której mieszkaniec Rudzicy Damian Iskrzycki odnosi międzynarodowe sukcesy. Damian jest zawodnikiem niepełnosprawnym, dlatego startuje w kategorii BC3, czyli kategorii dla osób niepełnosprawnych. Mięliśmy okazję poznać Damiana, wysłuchać jego wykładu na temat rozgrywek bocci, a także mogliśmy spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Damian zdobył tytuł Mistrza Polski oraz Mistrza Europy i będzie się starał o uczestnictwo w Paraolimpiadzie 2020 w Tokio.

Uroczystość otwarcia budynku zaplecza sportowego w Rudzicy była ciekawym wydarzeniem, po rozgrywkach i zwiedzaniu nowoczesnego budynku zaplecza sportowego zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i trzymamy mocno kciuki za wszystkich sportowców z Rudzicy!!

Źródło: jasienica.pl

Zadzwoń