Lubimy pomagać - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Lubimy pomagać

1 marca w Hali Pod Dębowcem odbył się turniej charytatywny „Gramy dla Kacpra Pysia”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej dr Janusza Okrzesika oraz klubu tenisowego „Wielki Szlem" z Bielska-Białej, który wspiera nasza firma Grupa Liberta. Nie jest to przypadek, ponieważ głównym celem BBT „Wielki Szelm” jest propagowanie wszechstronnego rozwoju psychomotorycznego, podnoszenie motywacji i pokonywanie własnych słabości. Klub reprezentował trener Przemysław Głowacki.

Działo się!

Event rozpoczął się od Turnieju Amatorskich męskich drużyn siatkarskich.

Gramy dla Kacpra Pysia
Gramy dla Kacpra Pysia

W trakcie całego wydarzenia miały miejsce różnego rodzaju gry i zabawy. Animacje dla dzieci zapewniły Ciocia Tunia, Teatr Ognia Tesserakt, Pozytywka, Fabryka Radości. Pokazy tańca natomiast zorganizowały Cubana, BielSkill Crew-RootArt, a pokaz akrobatyczny Estera i Alicja, Agnieszka Kubica i Sabina Sikora z Dance&Fitness.

Gramy dla Kacpra Pysia
Gramy dla Kacpra Pysia

Agnieszka Habdas, biomasażystka, instruktorka fitness z Solar Fitness Club również przeprowadziła zajęcia dla wszystkich chętnych, które miały na celu przede wszystkim zwiększyć mobilność w wielu płaszczyznach oraz przywrócić balans ciała.

W Hali Pod Dębowcem w tym dniu miał miejsce również turniej piłki nożnej Beskidków oraz mecz towarzyski nauczyciele kontra rodzice SP nr 28.

Takie wydarzenie miało bardzo ważny cel.

W tym dniu odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz Kacperka, który ze względu na stan zdrowia wymaga stałej rehabilitacji. 12-letni Kacper cierpi na małogłowie, wadę OUN pachygyrię, ma złożoną wadę serca. Choruje również na lekooporną padaczkę.

Chłopiec przeszedł już dwie operacje serca i zabieg poszerzania tętnicy płucnej. Pomimo tego ciągle potrzebuje stałej opieki lekarskiej.

Jego stan zdrowia i samopoczucie mogą poprawić tylko intensywna rehabilitacja oraz terapia z udziałem neurologopedy i psychologa. Bez tego życie Kacpra byłoby niemożliwe.
Koszty zabiegów i takiej opieki specjalistów przekraczają możliwości rodziców.
Fundacja „Pomaluj Nasz Świat” zachęcała wszystkich do przekazania różnego rodzaju pamiątek, które zostały przeznaczone na aukcję.

Wśród wolontariuszek akcji znalazła się również wielokrotna Mistrzyni Polski w tenisie ziemnym Aleksandra Wierzbowska, aktualna Mistrzyni Polski do lat 18 i brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek oraz aktualna wicemistrzyni Polski do lat 18 - Patrycja Niewiadomska. Aleksandra wystawiła na aukcje dwie rakiety tenisowe i koszulkę reprezentacji Polski w tenisie ziemnym.

Sportsmenki uczestniczyły w grach i zabawach dla dzieci na mini korcie.

Pomagamy!

My również wzięliśmy udział w wydarzeniu, wystawiając nasze gadżety Waterpoint System na licytację.

pomagamy

Od wielu lat promujemy zdrowy styl życia, wspieramy sport. Wielką radość sprawia nam to, że możemy również nieść pomoc w tak ważnym celu, jak ratowanie czyjegoś życia. Wyrażenie „woda źródłem życia” nabiera znaczenia również w ten symbolicznym kontekście.

Zadzwoń