Dlaczego warto pić wodę - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Dlaczego warto pić wodę

Do regularnego picia 1,5-2 l wody dziennie jesteśmy namawiani na każdym kroku. Nie jest to jednak chwilowa moda, a podstawa zdrowego trybu życia. Korzyści z codziennego picia wody jest dużo.

Woda to życie
Do każdego procesu, jaki zachodzi w naszym organizmie potrzeba jest woda. Jest odpowiedzialna za transport wszystkich mikro i makroelementów. Jest także gwarantem utrzymania prawidłowej temperatury ciała. Ponadto niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, odpowiednie nawodnienie przyśpiesza metabolizm. Bez wody nie działają nasze nerki, nie działa proces usuwania toksyn z organizmu. Można przeżyć bez jedzenia, ale nie bez wody.

Odpowiada za nasz wygląd
Odpowiednie nawodnienie pozwala utrzymać wagę na odpowiednim poziomie. Często mylimy uczucie głody z pragnieniem. Bez wody nasza skóra traci elastyczność i blask. Odpowiada także za funkcjonowanie naszych mięśni.

Niech Cię głowa nie boli
Woda, a w zasadzie jej brak, może być przyczyną migrenowych bóli głowy, problemami z koncentracją. Tak jak nasz organizm składa się w 60-70% z wody, tak samo nasz mózg. Bez odpowiedniego nawodnienia nie działa prawidłowo. Niedobory wody mogą doprowadzić do udaru.

Popijaj wodę!
Aby w pełni wykorzystać właściwości wody, należy zadbać o prawidłowego jej spożywanie. Chodzi o regularne jej popijanie w ciągu dnia. Zbyt duża ilość wypita w krótkim czasie tak naprawdę „przelatuje” przez ciało. Z kolei zbyt mała odkłada się w postaci obrzęków i opuchlizny. Optymalne jest picie w niewielkim ilościach co 30-40 min. Pomóc w wyrobieniu takiego nawyku może dystrybutor WATERPOINT System. Dyskretny, z opcją wody lekko gazowanej, dopełni niezbędne wyposażenie biura i zapewni stały dostęp do wody. Regularne z niego korzystanie przełoży się na większą wydajność intelektualną pracowników.

Zadzwoń