Czy woda naprawdę pomaga w odchudzaniu? - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Czy woda naprawdę pomaga w odchudzaniu? Ile należy jej pić i czy można wypić za dużo?

Sprawdźmy kilka faktów i mitów na temat wody!

Woda wspomaga proces odchudzania

Tak, to prawda! Wprawdzie picie wody nie wpłynie bezpośrednio na proces spalania kalorii, ale może pomóc podczas odchudzania. Woda pita regularnie daje uczucie sytości, dzięki czemu rzadziej sięgamy po przekąski pomiędzy regularnymi posiłkami. A mniej niezdrowych przekąsek oznacza mniej niepotrzebnych kalorii! W dodatku picie zimnej wody podkręca metabolizm, zmuszając organizm do jej ocieplenia.

Woda wypłukuje toksyny z organizmu

To kolejny istotny fakt. Woda sama w sobie nie neutralizuje wprawdzie toksyn, ale w istotny sposób wspomaga pracę nerek. To właśnie one filtrują z krwiobiegu toksyny, oczyszczając organizm. Bez odpowiedniej ilości wody praca nerek może zostać zaburzona, co prowadzi do zalegania toksyn w organizmie.

Należy pić dwa litry wody dziennie

Jeden z wielu mitów na temat wody to ten uogólniający, ile powinniśmy pić. Dzienne dawkowanie wody zależy od wielu czynników i nie ma złotego środka w tej kwestii. Istotne jest na przykład, ile kalorii dziennie spalamy. Podczas wysiłku fizycznego tracimy znacznie więcej wody, którą należy uzupełnić, niż na przykład siedząc w biurze. Co oczywiście nie oznacza, że w tym drugim przypadku nie powinniśmy pić. Innymi czynnikami wpływającymi na zapotrzebowanie na wodę są płeć, waga, czy wiek.

Nie można wypić za dużo wody

Niestety - wodę należy przyjmować w rozsądnych ilościach. Jej nadmiar może skończyć się tak zwanym przewodnieniem hipotonicznym, zwanym też zatruciem wodnym. Jednak aby przedawkować wodę, trzeba by było jej wypić naprawdę spore ilości, więc nie trzeba się martwić na zapas.

Woda butelkowana ma więcej minerałów

Napis na etykiecie mówiący, że mamy do czynienia z wodą mineralną wcale nie świadczy o tym, że jest ona bogatsza w minerały. Naturalna woda mineralna powinna zawierać 1000 mg minerałów na jeden litr. W przeciwnym wypadku mówimy o wodzie źródlanej. Natomiast woda pochodząca z sieci wodociągowej jest również bogata w tzw. pierwiastki życia.

Woda wpływa na samopoczucie

To akurat prawda. Brak odpowiedniej ilości wody może doprowadzić do poczucia znużenia i senności. Może też wpłynąć na obniżenie poziomu elektrolitów, przejawiające się między innymi drżeniem rąk i zawrotami głowy. Niedostateczna podaż płynów może niestety szybko doprowadzić do odwodnienia, mogącego być przyczyną poważnych zaburzeń stanu zdrowia.

Zadzwoń