Co słychać w szkole? - Waterpoint system
Zadzwoń: (33) 845 90 83

Co słychać w szkole?

Wszyscy wiemy, że dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody dziennie. Ale czy wiesz, jakie jest zapotrzebowanie na wodę Twojego dziecka? Czy wypija ono odpowiednią jej ilość w trakcie dnia? I dlaczego jest ona tak bardzo potrzebna organizmowi Twojej pociechy?

Spożywanie wody:

 • zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, ponieważ usuwa szkodliwe kancerogeny z organizmu,
 • poprawia koncentrację i zdolności uczenia się,
 • pomaga utrzymywać prawidłową masę ciała,
 • obniża stres,
 • zapobiega powstawanie kamieni nerkowych.

Woda w szkole

Ilość potrzebnej wody zależy od wielu czynników: wieku, masy ciała, aktywności ruchowej oraz spożywanych posiłków na co dzień.

Bez wątpienia jednak powinna ona stanowić podstawowy element w codziennym funkcjonowaniu dziecka.

Jedną z fundacji, która skupia się na wspieraniu osób chorych na nowotwory oraz promocji i ochronie zdrowia, jest Fundacja UNIKUM.

W ramach swojej działalności na co dzień Fundacja UNIKUM organizuje akcje charytatywne i niesie uśmiech tam, gdzie go czasem brakuje, pomaga oderwać się od rzeczywistości i spędzać pozytywnie czas.
Tylko w ciągu ostatniego roku Fundacja zorganizowała sesję zdjęciową dedykowaną wszystkim kobietom, chorującym na nowotwór, serię workshopów i prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz przekazała paczki świąteczne chorym dzieciom z oddziału nefrologii.
Założycielki Fundacji Daria i Sonia pragną pomagać, pokazując, że zdrowy tryb życia nie musi być związany z wyrzeczeniami i wielkim wysiłkiem.
My również dążymy do tego. Celem naszej firmy jest upowszechnianie dostępu do wody pitnej i promowanie zdrowego nawyku jej picia. Chcemy, by w każdej szkole, firmie, na każdej uczelni, siłowni i hali produkcyjnej był nieograniczony dostęp do krystalicznie czystej wody prosto z kranu.

Woda w szkole

Dlatego, dzięki naszej współpracy z Fundacją UNIKUM, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnie został zrealizowany projekt „Woda - bo dzieci są ważne” i zainstalowano dystrybutor wody Waterpoint System, służący uczniom do napełniania własnych butelek z wodą.

Nasz dystrybutor, wyposażony w odpowiednie filtry, jest podłączony do sieci wodociągowej. System filtracyjny usuwa z wody osady oraz szkodliwe związki chemiczne, pozostawiając wszystkie niebędne minerały i mikroelementy. Taka woda smakuje najlepiej! Urządzenie to jest bardzo lekkie, bezpiecznie i wolnostojące. A na dodatek bardzo proste i wygodne w obsłudze.

Projekt ten ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków picia wody oraz ochronę środowiska, poprzez zmniejszenie ilości śmieci oraz plastikowych odpadów surowcowych wywożonych ze szkoły.

Takie działania pokazują, że każdy może stać się ambasadorem wody, zadbać o swoje zdrowie, zdrowie swoich najbliższych oraz środowisko.

Woda w szkole

Dlaczego uważamy, że w każdej placówce szkolnej powinien być taki dystrybutor wody?

 • Filtrowana w dystrybutorach woda jest tańsza niż butelkowana, ale dużo lepsza jakościowo.
 • Instalacja urządzenia do systemu hydraulicznego jest bardzo prosta.
 • Z dystrybutora można korzystać na co dzień i ma on nieograniczoną wydajność.
 • Jeżeli w szkole, do której uczęszcza Twoje dziecko jest sklepik, to zamiast słodzonych napojów dzieci będą mogły korzystać z bezpłatnego źródła czystej wody.
 • Wodę z dystrybutora będzie można nalać do własnego bidonu, dzięki czemu, zmniejszy się ilość odpadów plastikowych.
 • Korzystając z dystrybutorów, władze szkoły nie muszą dbać o terminarz i wymieniać butli z wodą.
 • Taka szkoła stanie się bezpiecznym miejscem, przyjaznym, do którego chętnie będą uczęszczać uczniowie, a rodzice będą polecać szkołę swoim znajomym.
Ty też możesz zadbać o bezpieczeństwo, wygodę i finanse szkoły. Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń