FAQ

1Dlaczego powinienem wybrać Waterpoint system jako źródło zaopatrzenia w wodę dla mojego miejsca pracy?
 • Woda z systemu Waterpoint jest tańsza od wody w 19 litrowych butlach.
 • W systemie Waterpoint woda dostępna jest w dowolnej ilości w każdym czasie – i uzależniona jest tylko od dostępności wody w sieci komunalnej. Już nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci wody z powodu niewydolności dostawcy – masz własny system przygotowania znakomitej świeżej wody do picia.
 • Jakość wody z systemu Waterpoint nie ustępuje jakości wody oferowanej w 19 litrowych butlach, a w wielu przypadkach może ją przewyższać (w Waterpoint nie występuje migracja związków organicznych do wody z plastikowych opakowań).
2U których klientów najlepiej sprawdza się Waterpoint system?

System ma zastosowanie u wszystkich grup klientów pragnących mieć stały dostęp do wysokiej jakości wody oraz korzystających z wody regularnie. Są to przede wszystkim: zakłady pracy, biura, urzędy, szpitale, przychodnie, przedszkola, szkoły, uczelnie.

3Czy korzystanie z wody uzdatnionej w systemie Watepoint jest bezpieczne?

System filtracji Waterpoint wykorzystuje wiedzę i doświadczenie wielu pokoleń w zakresie przygotowania wody do picia oraz łączy ją z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w zakresie produkcji odpowiedniej jakości filtrów. Zastosowany w Waterpoint system filtracji eliminuje zanieczyszczenia w wodzie , ale nie usuwa jej naturalnych składników mineralnych (tzw. pierwiastków życia) oraz zachowuje jej naturalnie wytworzoną równowagę wodorowęglanową, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowiek.

4Czy korzystanie z systemu Waterpoint jest przyjazne dla środowiska naturalnego?

Waterpoint jest przyjazny środowisku dlatego że:

 • nie zanieczyszcza powietrza – to koniec z bezsensownym spalaniem paliwa, aby dowozić wodę do miejsc, gdzie jest jej pod dostatkiem
 • nie generuje śmieci – Waterpoint nie potrzebuje produkcji ogromnej ilości opakowań z tworzyw sztucznych
 • nie zanieczyszcza środowiska związkami chemicznymi, ponieważ nie wymaga stosowania wielkiej ilości środków myjących i dezynfekujących jak to ma miejsce w systemach dostaw butli 19 litrowych
5zy Waterpoint system wykorzystuje w procesie przygotowania wody zasady odwróconej osmozy?

System nie wykorzystuje procesów odwróconej osmozy. System odwróconej osmozy to nowoczesna technologia, jednak dedykowana do uzdatniania wody do celów przemysłowych i zastosowań technicznych oraz laboratoryjnych, a nie wody do picia. Adaptacja tej technologii do przygotowywania wody do picia ma uzasadnienie tylko w ekstremalnych warunkach, kiedy brak jest innych możliwości dostępu do wody o naturalnych własnościach.

6Jaka jest wydajność urządzeń filtrujących w systemie Waterpoint?
 • Wydajność wody schłodzonej do temperatury 8-12 stopni Celsjusza – 7,2 l/h
 • Wydajność wody gorącej podgrzanej do temperatury 92-95 stopni Celsjusza – 8,1 l/h
 • Wydajność urządzenia dla wody o temperaturze pokojowej 120 l/h
7Jakie filtry wody znajdują się wewnątrz dystrybutorów filtrujących w systemie Waterpoint?

W urządzeniach zastosowany jest profesjonalny system filtracji pozwalający wyeliminować szkodliwe substancje, bakterie, nieprzyjemny zapach, kolor i smak, pozostawiając jednocześnie wszystkie składniki wody mające pozytywny wpływ na zdrowie i dobry smak wody.

Zarówno urządzenia, jak i filtry wykonane są z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Filtry wytwarzane są z materiałów zaakceptowanych przez NSF (National Sanitisation Foundation) i są poddawane recyklingowi.

8Ile wody filtrowanej można uzyskać z filtrów wody zastosowanych w dystrybutorach filtrujących w systemie Waterpoint?

Wydajność filtrów umożliwia przefiltrowanie 5000 litrów wody.

9Jak działa system filtrów wody w dystrybutorach?

W systemach Waterpoint, standardowo montuje się system filtracji oparty na filtracji zgrubnej i dokładnej do poziomu 0,5 mikrometra oraz filtra adsorpcyjnego z węgla aktywnego modyfikowanego srebrem, co zapewnia uzyskanie wody o bardzo dobrych walorach smakowych, pozbawionych zanieczyszczeń i przykrego zapachu chloru. Woda w systemie Waterpoint jest zabezpieczona przed skażeniem mikrobiologicznym.

10Czy system ma opcję zapewniającą dostęp do wody gazowanej?

Waterpoint może być wyposażony w saturator do nasycania wody gazem CO2.

11Jaki jest koszt eksploatacji urządzeń filtrujących?

W ramach opłaty miesięcznej wszystkie koszty eksploatacyjne takie jak wymiany filtrów, sanityzacja i okresowe przeglądy ponosi Dostawca usługi. Ponadto gwarantujemy ciągłą pracę urządzenia, co oznacza, że w przypadku awarii zapewnia bezpłatny serwis, bądź wymianę urządzenia w razie konieczności.

12Na czym polega sanityzacja zgodnie ze standardami Waterpoint system?

Proces sanityzacji urządzenia filtrującego polega na dezynfekcji układu wodnego. Sanityzacja jest wykonywana każdorazowo wraz z czynnością wymiany filtrów.

13Co Państwo zapewniacie w ramach opłaty miesięcznej za korzystanie z dystrybutora filtrującego wodę w systemie Waterpoint?
 • Analizę dostępnej wody przed zainstalowaniem systemu
 • Optymalny wybór zestawu filtrów oraz ich regularną wymianę w okresie 6 miesięcy
 • Wybór urządzenia w zależności od oczekiwanej funkcjonalności. Urządzenia są oferowane w trzech podstawowych kategoriach: ekonomiczne, standardowe oraz w pakiecie standard plus
 • Regularny serwis ( wymiana filtrów, sanityzacja urządzenia ) połączony z analizą jakości wody po zastosowaniu systemu
14Kto ponosi koszty podłączenia urządzenia filtrującego wodę?

W przypadku zawarcia standardowej umowy najmu instalacja jest bezpłatna.

15Jak zamówić system Waterpoint dla mojej firmy?

Aby zamówić Waterpoint system, należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 33 845 90 83 lub wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Waterpointsystem.pl

Współpraca  z tą firmą jest bardzo satysfakcjonująca i wzajemnie korzystna dla obu stron.

Kupowaliśmy urządzenia od tej firmy od lat.
Dziękujemy za wspaniały produkt i usługi!

Korzystamy z usług tej firmy od lat.
Bardzo rzetelena firma i godna zaufania.